چگونه چرم را تمیز نگه داریم ,

menuordersearch
samika.ir
۱۳۹۷/۵/۱۰ چهارشنبه
(1)
(0)
چگونه چرم را تمیز نگه داریم
چگونه چرم را تمیز نگه داریم

 

هر آنچه باید برای نگه داری از چرم بدانیم
چرم چیست ؟

چرم ماده ای بادوام و انعطاف پذیر است که از دباغی پوست احشام به  دست می آید. چرم به دلیل داشتن ویژگی تنفس پذیری جایگاه مهمی را در بخش پوشاک به خود اختصاص داده است. پوست خام احشام در حالت طبیعی خود، قابل استفاده نیستند چون به مرور زمان پوسیده شده و با تغییرات دمایی دچار تغییرخواص می شوند. در سرما سخت و صلب و در گرما شل و نرم.


چگونه چرم را تمیز نگه داریم :

سریع ترین راه برای تمیز کردن چرم، استفاده از پارچه مرطوب همراه با نمک یا برف و بهترین راه استفاده از مسواک است. اسفنج خشک می تواند گرد و خاک و لکه های روغنی را پاک کند. این عمل ساده تا سالها ظاهر چرم را حفظ خواهد کرد. هرگز از مواد و پاک کننده های شیمیایی استفاده نکنید، زیرا الکل موجود در آن ها می تواند باعث آسیب زدن یا تغییر رنگ چرم شود.
تمیز نگه داشتن چرم
صابون های مخصوص پاک کردن چرم مناسب نیستند؛ زیرا این صابون ها از مواد زائد حیوانات درست می شود و باعث آسیب زدن به چرم می شود. همچنین مراقب باشيد که روی آن عطر را اسپری نکنید. عطر و اسپری موادی دارند که باعث می شود برخي از مواد روی سطح چرم فرآوری شده حل شود و آن را خراب می کند.
چرم به تدریج خشک می شود و ترک می خورد. بنابراین استفاده از پارچه مرطوب در زمان های معین برای تمیز کردن چرم، آن را نرم نگه می دارد، روغن های گیاهی از جمله روغن زیتون، بادام و وازلین گزینه های بسیار خوبی هستند که می توانید هر ماه با اسفنج بر روی چرم بکشید تا باعث درخشان شدن و مهم تر از آن جلوگیری از پوسیدگی و باعث طول عمر آن شود.
اگر می خواهید کیف یا کفش چرم شما در طول روز گرد و خاک را به خود جذب نکند، آن را شب خوب واکس بزنيد و در جايی در بسته بگذاريد و تا صبح نگه داريد. علاوه بر اين، رنگ آن نيز به مرور زمان تيره و کدر نمی شود. اگر برای مدتی نمی خواهيد از وسايل چرمی خود استفاده کنيد، داخل آن را با روزنامه پر کنيد تا شکل ظاهری آن آسيب نبيند و همچنین کت های چرم را نيز خوابيده داخل کمد بگذاريد طوری که خم نشوند.
اگر وسیله چرمی مورد علاقه شما دارای رنگی به غیر از مشکی است، به یاد داشته باشید، قبل از تمیز کردن آن برای اولین بار، یک ناحیه کوچکش را آزمایش کنید.


خرید کالاهای چرم مرغوب و با دوام از فروشگاه اینترنتی سامیکا اولین قدم برای داشتن استایلی جذاب و البته صرفه جویی در هزینه ها است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

تیم پشتیبانی سامیکا هفت روز هفته، 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما خواهد بود.
تلفن تماس :
081-32526410
آدرس ایمیل :
info@samika.ir